Nakil Edilemeyen Anatomik Örnek

Tıbbi araştırma, geliştirme ve cerrahi eğitim söz konusu olduğunda, uzmanlar nakil dışı anatomik örneklerin kullanımının ders kitapları, bilgisayar simülasyonları veya yapay ikamelerden çok daha üstün olduğu konusunda hemfikirdir.

 

TIssue Bank Servıces

Donmuş  (   Fresh Frozen Cadaver    )

Tahnitli    (   Embalmed Cadaver        )

Plastine   (   Plastinated Cadaver      )

Patolojik  (   Pathological Cadaver   )

UNIVERSITELER

Kimler Talep Edebilir ?

Eğitim ve Öğretim Amaçlı NAM

Nakil Edilemeyen Anatomik Materyal

Talep edebilirler.

SAĞLIK UZMANLARI

" Tüm örnekler ABD Federal Yasalar, AATB Standartları, bağış esasına dayalı Doku Kullanım ve sonrası Standartlarına uygun olarak temin,

Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Nizamları ile belirlenmiş Doku Kullanım ve Sonrası için oluşturulan yetkilendirmeler kapsamına uygun olarak tedarik edilmektedir. "

 

akreditasyon

Tarafınıza Sunulacak Dökümanlar

 

 • Yeklendirme Belgesi
 • AATB  Belgelendirme Onayı
 • Medikal Kullanım Sertifikası
 • Serolojik Test Raporları
 • Donör Özet Rapor
 • Bertaraf ve Yetkilendirme
 • Fiksasyon Raporu

talep istek

Eğitim ihtiyaçları doğrultusunda

Özel Numune Hazırlama fiksasyon & diseksiyon protokolü talebinde bulunabilirsiniz

 

Safir Medical, AATB Akreditasyonu standartlarını korur ve en yüksek numune kalitesini sağlar. Doku bankacılığı için yasal ve etik en iyi uygulamalara göre çalışıyoruz ve tüm donörlerde seroloji testi yapıyoruz.

 

Özel koruma ve hazırlama tekniklerinin yanı sıra çok çeşitli görüntüleme hizmetleri de mevcuttur. Tüm Dokular Global kapsamda Safir Medical doku dağıtım tesisi aracılığıyla sağlanmaktadır.

Safir Medical, nakli olmayan, anatomik doku hizmetleri ve son teknoloji cerrahi eğitim olanakları sağlamada liderdir.

 

Ekibimiz, nakil dışı, anatomik doku, biyosil laboratuvarları ve cerrahi eğitim yönetimi sağlayan yenilikçi ve servis odaklı personelden oluşmaktadır.

 

 İster anatomik örneklere, ister ders alabileceğiniz alana, size yardımcı olacak laboratuvar personeline, ister kapsamlı bir hizmet paketine ihtiyacınız olsun, Safir Medical,uzmanları benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir çözüm sunmak için sizinle görüşecektir.

 

ihtiyaçlarınızla ilgili ek sorularınız için sizinle doğrudan telefon veya e-posta yoluyla iletişim kuracağız.

Donmuş  (   Fresh Frozen     )

Tahnitli    (   Embalmed         )

Plastine   (   Plastinated       )

Patolojik  (   Pathological    )

Renk Enjeksiyon ile Fiksasyon

Renk Enjeksiyonu Hazırlama Hizmeti >>>  Renk Enjeksiyonu ile hazırlanmamış bir kadavra örneğinin çökmüş ve bozulmuş kan damarlarına, kırmızı ve mavi solüsyonla enjekte edilmesi, böylece arterlerin ve damarların tıbbi eğitim ve öğretim amaçları için kolayca tanımlanabileceği ve ayırt edilebileceği bir laboratuvar hizmetidir.

 

Renk Enjeksiyon prosedürü, çeşitli tıbbi cihazların ve tekniklerin test edilmesine ve uygulama aracı olarak kadavra anatomik bir örnek kullanılarak insan vücudunun arteriyel ve venöz sistemleri üzerindeki etkilerinin gözlenmesine olanak tanır.

Cerrahi Simülasyon Hizmeti >>> Dokuları, gerçekçi vasküler yanıtları ve koşulları kolaylaştırarak cerrahi araştırma ve eğitimi geliştirir. Taze doku modelleri, dolaşım sistemi basıncını ve akışını taklit eden titreşimli bir kan taklitçisi ile perfüze edilir. Mevcut pulsatil simülasyonların aksine, Araştırmacılara ve kursiyerlere hem anatomik hem de fizyolojik modeller üzerinde uygulama yeteneği sağlar.

 

Kadavra örneklerinin arteriyel ve venöz sistemlerine fizyolojik olarak doğru vasküler basınç ve akışın sağlanmasıyla tıbbi uzmanlar, canlı insan koşullarında en iyi yaklaşık prosedürleri gerçekleştiren cerrahi simülasyonlara girebilirler.

Cerrahi Simülasyon

kurs ve etkinlik

Kadavra Laboratuvarı Desteği

eğitim & Kurs

İster cerrahi eğitim tesislerimizden birinde bir kurs planlıyor olun, ister yakınınızda bir biyoskill kurs kurmamız gerekiyorsa, Safır Medical size yardımcı olmak için burada. Tüm cerrahi kurs ihtiyaçlarınızı yönetebilir ve çalışmanızı mümkün kılan anatomik örnekleri sağlayabiliriz.

 

Personelimiz, grup büyüklüğünden bağımsız olarak ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan mekan koordinasyonunu idare edebilir. Safır Medical , kurs tamamlandıktan sonra cerrahi alet ve ekipmanı almak ve düzenlemek, teslimatı tamamlamak ve kurmak, temizlemek, gözaltı ve sorumluluğu korumak ve kadavra örneği düzenlemesini yönetmek için donatılmıştır.

 • Tüm kurs yönlerini yönetin - büyük veya küçük
 • İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayan mekan koordinasyonu
 • Cerrahi alet ve ekipmanları edinme ve düzenleme
 • Komple teslimat ve kurulum
 • Kurstan sonra numune düzenini temizleme ve yönetme
 • Genel kurs yardımı

Akredite Doku Bankası

 

Amerikan Doku Bankaları Birliği (AATB), ülke çapında doku bankalarını en yüksek kalite, güvenlik ve etik uygulama standartları konusunda eğitmeye adanmış ulusal bir kuruluştur. 2011 yılından bu yana, Safir Medical, bağışçılara ve tıp camiasına en üst düzeyde hizmet vermek için Safir Medical, AATB Akredite Doku Bankası aracılığıyla gönüllü akreditasyonunu sürdürmektedir. Akredite 4 Doku Bankası tesis her biri, dokuların kalitesini ve güvenliğini ve bağışçılarımıza ve ailelerine en derin saygıyı sağlamak için AATB Standartlarına sıkı sıkıya bağlıdır .

 

* AATB Standartları gereği, Doku bankalarının uyması gereken kurullara ve hizmet standartları belirlenmiştir.

 

Bizler uzun 10 yılı aşkındır yapmış olduğumuz ithalatlarda edindiğimiz tecrübeler neticesinde bağışı ve bağışcıyı onurlandırmak adına etik değerler ilkesinde Eğitim amaçlı kullanılmak üzere Kadavra ithalatını üst düzeyde ETİK kurallar çerçevesinde yapma hedefimizden asla taviz vermiyoruz.

Doku Bankası ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Doku Tedarikçisi ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Donor Bağış Formu ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Akreditasyon ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Laboratuvar ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Serolojik Testler ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Kullanılan Testle Materyalleri  ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Donorlerin Eyalet izinleri ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Talep Edilen Anatomik Örnek ile ilgili Dikkat edilmesi Gerekenler

Doku Tedariklerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Tedarik Etmek İstediğiniz Doku örneklerinin Akredite bir kurumdan olmasına mutlaka dikkat ediniz. AATB akreditasyon doğrulamak için https://www.aatb.org/accreditation/accredited-bank-search adresinden  (Non-Transplant Anatomical Material (NAM)) seçeneği ile sorgulama yapayabilirsiniz
 • Tedarik etmek istediğiniz Dokuları talep ettiğiniz  sağlayıcı Mutlaka Onaylı Kurum Tarafından  yetkilendirilmiş olmasına mutlaka dikkat ediniz.
 • Tedarik Etmek İstediğiniz Doku Örnekleri her biri için Kesinlikle Doku Bağış Formu olmalıdır.
 • Doku bağış formunda Dikkat edilmesi gereken Hususlar Bağlayıcıdır. Doku bankaları bu hususlar ve şartlar dahilinde dokuların ne amaçlı kullanılacağını nerede ne zaman hangi amaçlar için kullanacağını, kullanımı sonrası bertaraf ve doku geri dönüşü isteyip istemediği gibi tüm bilgileri bu formda belirtiyor, almış olduğunu doku örneklerinin, bu kapsamda sizleri uygunsuz bir kullanımda koruyacağına emin olabilirsiniz.
 • Doku Örneklerinizin her biri için düzenlenmiş Donor özet raporu ( Donor Summary Report ) bulunmalıdır.
 • Doku Örneklerinizin her biri için düzenlenmiş Serolojik test  raporu  olmalıdır.
 • Serolojik teslerin (CLIA) Akredite Laboratuvarda, yapıldığından emin olunuz.
 • Laboratuvarı https://www.cdc.gov/clia/LabSearch.html adresinden sorgulayabilirsiniz. Kesin bilgi teyit etmek için Laboratuvarı arayınız veya test sonucunu Laboratuvarı veri bilgi sisteminden doğrulayınız.
 • Testlerin sonuç alma aşamasında kullanılan  Materyallerin FDA onaylı olmasına mutlaka dikkat ediniz.